Antybiotyki – tak czy nie? Odkrycie pierwszego antybiotyku (penicyliny) zostało dokonane w 1928 roku przez Alexandra Fleminga. W niedługim czasie pojawiły się następne. Wprowadzenie antybiotyków do lecznictwa było przełomem dającym lekarzom oręż do walki z zakażeniami bakteryjnymi, które do tej pory były przyczyną chorób i śmierci milionów osób. Współcześnie rośnie populacja chorych, którym niestety nie można skutecznie pomóc stosując antybiotyki, z powodu dynamicznie rozwijającej się antybiotykooporności.
Podczas jubileuszowego wykładu z okazji 10. lat działalności Stowarzyszenia, na który bardzo serdecznie zapraszamy, spróbujemy znaleźć odpowiedź na szereg ważnych pytań dotyczących samych antybiotyków i antybiotykoterapii. Nasz gość poruszy m.in. następujące zagadnienia:
- Czy antybiotyki to panaceum na infekcje?
- Czy domagać się ich od lekarza przy każdym przeziębieniu?
- Czy warto zażywać je profilaktycznie lub na wszelki wypadek?
- Czym grozi ich nadużywanie?
- W jakim pożywieniu mogą się znajdować?
Prelegent: lek. Krzysztof Kubiak
Kiedy: 16 września 2017 r.
Godzina: 18.00
Miejsce: ul. Zeylanda 11, Poznań, poziom +1
Organizator: Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij Po Zdrowie
Współfinansowanie: ASI Polska
Sponsor nagród: Primavika sp. z o.o.
Współpraca: swojskozfasolka.blogspot.com
Wstęp bezpłatny
Krzysztof Kubiak – lekarz, specjalista medycyny rodzinnej, zainteresowany całościowym (holistycznym) podejściem do pacjenta, kładącym nacisk na profilaktykę; prowadzi Klub Zdrowia w Bochni; prelegent wykładów o tematyce zdrowotnej.
Jak co roku długo męczyłam się z przeziębieniem, jednakże domowe sposoby na walkę z nim są najlepsze. Znalazłam przygotowanych 5 najlepszych domowych sposób w jednym pliku. Nigdy więcej szukania w Internecie, teraz wszystko na miejscu w moim komputerze.