Zapisz się do newslettera!
Będziesz otrzymywać informacje o najnowszych publikacjach.
Subskrybuj!

*Nigdy nie będziemy wysyłać do Ciebie SPAMu. Twój adres E-mail będzie chroniony i przetwarzany zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dowolnym możesz anulować subskrypcję klikając w odpowiedni link obecny w stopce każdego maila.

Po raz pierwszy na Śląsku!

Po raz pierwszy na Śląsku wykłady znanego dietetyka prof. Johna Scharffenberga!

Postaw na zdrowie

Czy słyszałeś o Hunzach? Niemalże legendarnie długowiecznych mieszkańców krainy położonej wysoko w górach Pakistanu charakteryzuje jasność umysłu nawet w późnym wieku i znakomita odporność. Jako rozrywkę traktowali rywalizację dziadków z… prawnukami. Stulatkowie okazywali się bardziej wytrzymali i silniejsi niż czterdziestolatkowie!

Możesz zastanawiać się, czy to przypadkiem nie jest możliwe tylko w niedostępnych Himalajach, gdzie nie ma wygodnego fotela przed telewizorem, dań w wersji fast food, zrzędliwego szefa i dymów otaczających człowieka toksycznymi gazami…po-raz-pierwszy-na-slasku-wyklady-znanego-dietetyka-prof-johna-scharffenberga

Masz jednak okazję poznać sposób na długie i zdrowe życie, które stosuje od dawna John Scharffenberg, prof. żywienia z Loma Linda University. Dziewięćdziesięciojednoletni wykładowca i autor publikacji z zakresu zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, wciąż aktywny w swojej dziedzinie, któremu uśmiech towarzyszy od samego rana do wieczora. I choć nie staje w szranki z wnukami, uwielbia spacery i pracę w ogrodzie (w sadzie dogląda 71 drzew owocowych wraz z krzewami jagodowymi na dwóch akrach uprawianej ziemi), a jego błyskotliwe wypowiedzi zaskakują rozmówców. Swoje przesłanie uczynił swoim sposobem na życie.

Ukończył Loma Linda University z tytułem lekarza medycyny, odżywianie na Harvard University, zdrowie publiczne na San Bernardino County Health Department. Opracował program oszacowania ryzyka wystąpienia choroby wieńcowej wraz ze spersonalizowanymi zaleceniami, z którego skorzystało ponad 100 tys. osób i nadal jest wykorzystywany przez Pacific Health Education Center w Bakaersfield w Kalifornii. Jest również praktykiem w dziedzinie przygotowywania zdrowych posiłków — opracował wiele przepisów na dania, które docenili degustatorzy w czasie wielu prezentacji. Prowadził wykłady w Chinach, Korei, Indonezji, Bangladeszu, Libii, Etiopii, na Filipinach, a także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Łotwie, Czechosłowacji, Austrii, Norwegii, Rumunii, na Węgrzech oraz w Indiach, Australii, Stanach Zjednoczonych, Trynidadzie, Kanadzie, na Barbadosie i Hawajach.

Spotkania odbędą się:

Centrum Biznesowe w Katowicach, ul. Opolska 22. (wejście od ul. Sobieskiego 11)
Codziennie od 15 do 19 czerwca 2015 o godz. 18.00.

Kolejne spotkania:

  • Chorzów, (miejsce zostanie podane w późniejszym terminie)
    Codziennie od 21 do 24 czerwca 2015 o godz. 18.00.
  • Bytom, ul. Powstańców Warszawskich 48
    Codziennie od 25 do 28 czerwca 2015 o godz. 18.00.

Wstęp wolny!

Author: Sprawy Zdrowia

Udostępnij ten artykuł

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *