Zapisz się do newslettera!
Będziesz otrzymywać informacje o najnowszych publikacjach.
Subskrybuj!

*Nigdy nie będziemy wysyłać do Ciebie SPAMu. Twój adres E-mail będzie chroniony i przetwarzany zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dowolnym możesz anulować subskrypcję klikając w odpowiedni link obecny w stopce każdego maila.

Zbliża się XIII Ogólnopolski Tydzień Wege!

Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca wegetarianizm i weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 19-26 maja i obejmie szereg wydarzeń w całej Polsce, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie kierujemy do wszystkich zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów – dla zwierząt, zdrowia i środowiska.

Tydzień Wege najhuczniej będziemy obchodzić w stolicy. Warszawskie obchody zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

Tegoroczną edycję imprezy otworzy 10. edycja Biegu Wegańskiego organizowanego przez Fundację Run Vegan. Bieg łączy radość biegania ze smakami kuchni roślinnej.

XIII edycja Tygodnia Wege będzie obfitować w wydarzenia dedykowane mamom: 23 maja odbędzie się spotkanie z Joanną Michnicką, autorką książki Mama na roślinach oraz dietetyczką Iwoną Kibil specjalizującą się w żywieniu dzieci. Spotkanie poprowadzi Violetta Domaradzka, która sama jest mamą weganką. W Dzień Matki zorganizujemy Wegański Piknik z pysznym jedzeniem, produktami dla dzieci i mam oraz rozbudowaną strefą warsztatów i wykładów dla całych rodzin na Polu Mokotowskim.

Podczas warszawskich obchodów Tygodnia Wege odbędzie się także live cooking show z blogerem Weganonem – pokaz gotowania połączony z degustacją w ogródku restauracji Caffe Miasto otwarty dla każdego przechodnia.

Nie zabraknie również poświęconego spożyciu nabiału panelu dyskusyjnego z lekarzami oraz wydarzenia MeetVeg, czyli spotkania ze znanymi youtuberami i influencerami, którzy w mediach społecznościowych promują dietę roślinną.

Partnerem tegorocznej edycji została sieć kin Helios. W  siedmiu polskich miastach przez czas trwania Tygodnia Wege kino będzie emitowało spoty naszego programu Zostań Wege, a w kinie w warszawskim Blue City odbędzie się polska premiera kolejnego filmu Michała Siewierskiego pt. Diet Fiction.

Organizowana przez nas impreza promuje pożądane postawy społeczne: empatię, szacunek do zwierząt, profilaktykę chorób cywilizacyjnych i zdrowe nawyki żywieniowe. Kierujemy ją nie tylko do wegetarian i wegan, ale też (a może przede wszystkim) do wszystkich osób, które chciałyby zrobić coś dobrego dla zwierząt, planety czy dla samych siebie.

Wkrótce linki do wydarzeń w całej Polsce! Śledzcie naszą stronę: tydzienwege.pl

Author: Sprawy Zdrowia

Udostępnij ten artykuł

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *