Zapisz się do newslettera!
Będziesz otrzymywać informacje o najnowszych publikacjach.
Subskrybuj!

*Nigdy nie będziemy wysyłać do Ciebie SPAMu. Twój adres E-mail będzie chroniony i przetwarzany zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dowolnym możesz anulować subskrypcję klikając w odpowiedni link obecny w stopce każdego maila.

Biuletyn Chronimy zdrowie – nr 11

W trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia, z inicjatywy amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha.

Dziennikarz w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, by przez jeden dzień powstrzymali się od palenia papierosów. Efekt był zaskakujący — aż 150 tysięcy ludzi próbowało przez jedną dobę wytrzymać bez tej używki. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.

Akcja przyjęła się w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce, gdzie organizowane są różne akcje promujące życie bez papierosa. Ale pośród tych wszystkich akcji i informacji są niektórzy co twierdzą, że e-papierosy pomagają rzucić palenie a wielu producentów e-papierosów reklamuje je jako sposób na rzucenie palenia lub po prostu zachęca do przerzucenia się z tradycyjnego tytoniu na e-papierosy, które są postrzegane jako mniej szkodliwe. Czy rzeczywiście e-papierosy pomagają rzucić palenie i czy są bezpieczne?

Kliknij, by przeczytać całość:

Chronimy zdrowie 2019-11 take2

Author: Sprawy Zdrowia

Udostępnij ten artykuł

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *