Zapisz się do newslettera!
Będziesz otrzymywać informacje o najnowszych publikacjach.
Subskrybuj!

*Nigdy nie będziemy wysyłać do Ciebie SPAMu. Twój adres E-mail będzie chroniony i przetwarzany zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dowolnym możesz anulować subskrypcję klikając w odpowiedni link obecny w stopce każdego maila.

Antybiotyki – tak czy nie

Nagranie wykładu lek. Krzysztofa Kubiak pt.: “Antybiotyki – tak czy nie“, który odbył się we wrześniu 2017 roku w Poznaniu w ramach Jubileuszu 10-lecia działalności Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij Po Zdrowie. Prelegent udziela odpowiedzi m.in. na następujące pytania: Czy antybiotyki to panaceum na infekcje? Czy domagać się ich od lekarza przy każdym przeziębieniu? Czy warto zażywać je profilaktycznie lub na wszelki wypadek? Czym grozi ich nadużywanie? W jakim pożywieniu mogą się znajdować? Nagranie prezentuje także aktywność Stowarzyszenia w minionych latach (koniec relacji: 13:34) oraz minirecital Anny Skrzypczak (początek minirecitalu: 1:07:15).

Krzysztof Kubiak – lekarz, specjalista medycyny rodzinnej, zainteresowany całościowym (holistycznym) podejściem do pacjenta, kładącym nacisk na profilaktykę; prowadzi Klub Zdrowia w Bochni; prelegent wykładów o tematyce zdrowotnej.

Anna Skrzypczak wychowała się w rodzinie muzycznej. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu w klasie fortepianu. Od kilku lat studiuje zarządzanie i pracuje w firmie produkującej zdrową żywność. Muzyka została jej pasją. Rozwija umiejętności wokalne, pragnąc dzielić się darem, który – jak mówi – otrzymała od Boga.

 

Author: Sprawy Zdrowia

Udostępnij ten artykuł

2 komentarze

  1. Antybiotyki tak ale te naturalne. Mafie farmaceutyczne milczą, a taki zwykły czosnek zabija 82% super bakterii.

    Post a Reply
  2. A mnie się niedawno udało pozbyć zapalenia oskrzeli bez antybiotyku. Zamiast tego lekarz kazał brać przeciwzapalny syrop fosidal, który faktycznie szybko i skutecznie uporał się z atakami kaszlu i stanem zapalnym. Robiłam też inhalacje z soli fizjologicznej, żeby łatwiej mi sie odkrztuszało. No i przez cały czas brałam jeszcze acidolac, żeby dobrymi bakteriami odbudowywać odporność

    Post a Reply

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *