Zapisz się do newslettera!
Będziesz otrzymywać informacje o najnowszych publikacjach.
Subskrybuj!

*Nigdy nie będziemy wysyłać do Ciebie SPAMu. Twój adres E-mail będzie chroniony i przetwarzany zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dowolnym możesz anulować subskrypcję klikając w odpowiedni link obecny w stopce każdego maila.

Biuletyn Chronimy Zdrowie – nr 1/21

Tak, kolejny rok za nami. Bardzo trudny rok. Pandemia COVID-19 zmieniła nasze poczucie bezpieczeństwa, niektórzy utracili najbliższych, zmieniła nastawienie do wielu spraw. Izolacja obywateli, unieruchomienie gospodarki, coraz większe ograniczenia i strach przed chorobą powodują, że wchodząc w kolejny rok szukamy odpowiedzi jak długo to potrwa?

COVID-19 rodzi niepokój i pytania, na które trudno dziś odpowiedzieć z pewnością. Jednak w tak trudnej sytuacji powinniśmy starać się zauważać mimo wszystko te pozytywne strony życia ufając, że będzie lepiej, stawiać czoła wyzwaniom i rozwijać empatię do ludzi. Z badań wynika, że pandemia w wielu osobach wyzwoliła dobre cechy, które zaowocowały wspieraniem innych, szczególnie tych, którzy byli zagrożeni skutkami wirusa. Z badań przeprowadzonych przez Orange wynika, że 59% badanych osób uświadomiła sobie, że ważne jest nie tylko nasze własne zdrowie, ale również wspieranie przyjaciół i rodziny, znajomych oraz zupełnie obcych osób. Ponad 56% osób pod wpływem doświadczeń związanych z koronawirusem, zadało sobie sprawę, jak cenne jest pomaganie i jak dzięki wzajemnemu wsparciu można łatwiej radzić sobie w trudnych czasach.

Podczas pandemii aż 3/5 Polaków zaangażowało się w pomoc na rzecz innych. 51% osób przekazało środki materialne — w postaci ubrań, jedzenia i wsparcia finansowego. Natomiast 40% badanych zadeklarowało , że dzieliło się swoim czasem i umiejętnościami np. szyjąc maseczki, robiąc zakupy dla seniorów czy spędzając czas z dziećmi udzielając korepetycji.

W biuletynie rozpoczynającym kolejny rok znajdziecie artykuł właśnie o dobroczynności. Tak to już jest, że wszyscy lubimy dostawać prezenty i otrzymywać pomoc od innych ludzi, a tymczasem, naukowcy dokładnie zbadali, że dawanie i pomaganie innym ma lepszy wpływ na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie. Tak więc rozpocznijmy kolejny rok od postanowienia, by uczynić coś więcej dla dobra innych.

Biuletyn po linkiem: Chronimy zdrowie 2021-01 take3

Author: Sprawy Zdrowia

Udostępnij ten artykuł

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *