Zapisz się do newslettera!
Będziesz otrzymywać informacje o najnowszych publikacjach.
Subskrybuj!

*Nigdy nie będziemy wysyłać do Ciebie SPAMu. Twój adres E-mail będzie chroniony i przetwarzany zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dowolnym możesz anulować subskrypcję klikając w odpowiedni link obecny w stopce każdego maila.

Biuletyn Chronimy Zdrowie – nr 6/20

Mimo, że od wprowadzenia obostrzeń i stanu epidemiologicznego minęło już 3 miesiące, wciąż utrzymuję się tendencja wzrostowa zachorowań, co może nas niepokoić, ale w tej trudnej sytuacji należy zachować spokój i nauczyć się cieszyć każdym dniem i znajdować sytuacje w których moglibyśmy się cieszyć, bo z pewnością nie ma osoby, która choćby raz w życiu nie usłyszała, że „śmiech to zdrowie”. A czym jest śmiech? To nic innego jak spontaniczna reakcja naszego układu nerwowego, która zwykle pojawia się nieprzemyślanie i jest niezależna od naszej woli. Gdy widzimy lub słyszymy coś śmiesznego, w mózgu powstaje impuls nerwowy, który wysyłany jest do przepony powodując jej drgania i unoszenie się. Wówczas zaczynamy gwałtownie wydychać powietrze z płuc, które przechodzi przez krtań powodując radosny śmiech. Zatem zachęcamy do przeczytania naszego artykułu w którym potwierdzamy więc, że śmiech to zdrowie. Warto korzystać z tego naturalnego i… darmowego specyfiku, jakim jest śmiech, aby pozytywnie oddziaływać na nasz organizm.

W czerwcowym numerze również zajmiemy się ziołem o zabawnej nazwie bluszczyk kurdybanek. Dla wielu osób to z pewnością uporczywy chwast, ale zapewniam, że zamiast przeklinać bluszczyk podczas pielenia ogródka, lepiej wypełnić nim koszyk i przystąpić do suszenia lub przetworzenia go w inny sposób.

Kliknij w link, aby przeczytać całość: Chronimy zdrowie 2020-06 take2

Author: Sprawy Zdrowia

Udostępnij ten artykuł

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *