Zapisz się do newslettera!
Będziesz otrzymywać informacje o najnowszych publikacjach.
Subskrybuj!

*Nigdy nie będziemy wysyłać do Ciebie SPAMu. Twój adres E-mail będzie chroniony i przetwarzany zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dowolnym możesz anulować subskrypcję klikając w odpowiedni link obecny w stopce każdego maila.

Biuletyn Chronimy Zdrowie nr 7-8/20

Chronimy ZdrowieW wakacyjnym biuletynie Chronimy Zdrowie poruszamy temat kleszczy. Tegoroczna zima sprzyjała kleszczom i wymarzło ich mniej niż zwykle, przez co można się spodziewać zwiększonej inwazji, jak ostrzega w tej sprawie GIS.

Najczęściej można je znaleźć tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza: „na rękach, nogach, głowie (na granicy włosów i za uszami), w zgięciach stawów, w pachwinach oraz fałdach skórnych” — czytamy w komunikacie GIS. Jak więc chronić się przed kleszczami i co zrobić już po ukąszeniu tego pajączka? Koniecznie przeczytajcie!

Zachęcam również do lektury artykułu na temat zazdrości. Niestety, jesteśmy narodem, który cechuje się zazdrością/zawiścią. Bardzo nam przeszkadza fakt, że ktoś inny ma lepiej. Nie potrafimy cieszyć się z sukcesów innych, wolimy ich ośmieszać, umniejszać ich osiągnięcia. Zazdrość to jeden z powodów, dla których nie trzymamy się razem. Razem jako rodzina i społeczeństwo. Uczucie zazdrości może niszczyć nasze zdrowie, choć zazdrość sama w sobie nie jest chorobą. Jest uczuciem, które doświadcza każdy człowiek. Problemem jest jednak zbyt duża intensywność tej zazdrości oraz jej destrukcyjny wpływ na nas. W przypadku nadmiernej zazdrości najważniejsze jest ustalenie jej przyczyn. Często zazdrość jest sygnałem, że nam czegoś brakuje, że mamy trudne doświadczenia bądź bardzo dużo kompleksów, które uniemożliwiają nam prowadzenie szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. Choć zazdrość to uczucie bardzo nieprzyjemne, paradoksalnie może być źródłem cennej informacji o nas samych. Warto potraktować je właśnie w ten sposób. Być może wtedy łatwiej zrozumiemy, że potrzebujemy zmiany, wyrzucenia emocjonalnych śmieci przyczyniając się do ogólnej poprawy jakości życia i funkcjonowania nas wszystkich.

Aby przeczytać biuletyn należy kliknąć link: Chronimy zdrowie 2020-07-08

Author: Sprawy Zdrowia

Udostępnij ten artykuł

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *