Zapisz się do newslettera!
Będziesz otrzymywać informacje o najnowszych publikacjach.
Subskrybuj!

*Nigdy nie będziemy wysyłać do Ciebie SPAMu. Twój adres E-mail będzie chroniony i przetwarzany zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dowolnym możesz anulować subskrypcję klikając w odpowiedni link obecny w stopce każdego maila.

Borelioza i choroby odkleszczowe. Jak się ustrzec, jak rozpoznać, jak sobie radzić?

spz_20160416.jpg

Borelioza, inaczej choroba z Lyme czy krętkowica odkleszczowa, to choroba zakaźna wywołana przez bakterie należące do krętków, które są przenoszone na człowieka przez zakażone kleszcze.

Temat boreliozy jako choroby i leczenia jest skomplikowany i bardzo zaniedbany. Do niedawna pokutowała opinia, że to choroba, którą można łatwo i szybko wyleczyć. Pacjenci – członkowie Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę (SChnB) wiedzą jednak, że jest zupełnie odwrotnie. Bakteria może zaatakować każdy organ naszego ciała, co powoduje różnorodność objawów. Dlatego borelioza jest tak trudna do rozpoznania, nawet przez lekarzy.

Zważywszy na rosnącą z roku na rok skalę problemu i koszty społeczne jakie on ze sobą niesie, kluczowa jest wiedza samego pacjenta i jego rodziny, tak, aby byli oni w stanie podjąć świadomą decyzję odnośnie postępowania w obliczu choroby.

SChnB śledzi najnowsze doniesienia światowe i analizuje publikacje dotyczące choroby, posiada więc wiedzę, która niejednokrotnie wyprzedza wiedzę lekarzy specjalistów. Tą wiedzą zawsze chętnie dzieli się ze wszystkimi zainteresowanymi.

W programie konkurs z nagrodą książkową, blok pytań i odpowiedzi oraz poczęstunek.

Prelegent: Rafał Reinfuss
Kiedy: 16 kwietnia
Godzina:18.00
Gdzie: Zeylanda 11 w Poznaniu
Wstęp wolny!

Organizator: Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij po zdrowie (siegnijpozdrowie.org)
Współorganizator: Stowarzyszenie Chorych na Boreliozę (borelioza.org)

Rafał Reinfuss – pacjent, który przebył boreliozę, członek zarządu, prezes Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę. W wolnym czasie miłośnik gór wszelakich.

 

Author: Sprawy Zdrowia

Udostępnij ten artykuł

1 Komentarz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *