Zapisz się do newslettera!
Będziesz otrzymywać informacje o najnowszych publikacjach.
Subskrybuj!

*Nigdy nie będziemy wysyłać do Ciebie SPAMu. Twój adres E-mail będzie chroniony i przetwarzany zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dowolnym możesz anulować subskrypcję klikając w odpowiedni link obecny w stopce każdego maila.

Biuletyn Chronimy Zdrowie – nr 2

W lutowym biuletynie sprawdzimy co może wpłynąć na nierównowagę hormonalną. Poruszamy ten temat, ponieważ zaburzenia hormonalne są częstym problemem.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak znaczącym i skomplikowanym tematem jest równowaga hormonalna. A to między innymi hormony są odpowiedzialne za takie symptomy, jak: nerwowość, brak libido, bolesne współżycie, nieregularne miesiączki czy niska odporność na stres. Zwłaszcza płeć piękna jest bardzo wrażliwa i podatna na zmiany hormonalne.

Gdy stale żyjemy w stresie — od rana do wieczora — zmagając się z trudnymi życiowo sytuacjami, wówczas stres nas męczy i wpływa na gospodarkę hormonalną. Wpływa również na nas w każdy możliwy sposób — fizycznie, narażając nas na rozmaite choroby; mentalnie, powodując psychiczne napięcia i problemy, w tym także depresję. Zatem jak powinniśmy sobie radzić z życiowymi wyzwaniami? Możemy się z nimi uporać. Powinniśmy reagować na rzeczywiste problemy, ale te wyimaginowane powinniśmy jak najszybciej porzucić. Ale jak to zrobić? Koniecznie przeczytajcie do końca lutowy biuletyn!

Więcej przeczytasz klikając w link: Chronimy zdrowie 2020-02 take3

Author: Sprawy Zdrowia

Udostępnij ten artykuł

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *