Zapisz się do newslettera!
Będziesz otrzymywać informacje o najnowszych publikacjach.
Subskrybuj!

*Nigdy nie będziemy wysyłać do Ciebie SPAMu. Twój adres E-mail będzie chroniony i przetwarzany zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dowolnym możesz anulować subskrypcję klikając w odpowiedni link obecny w stopce każdego maila.

Tarczyca – mały gruczoł, wielkie zadania

tarczycaTarczyca – mały gruczoł, wielkie zadania Działania edukacyjne w ramach tegorocznego Tygodnia Walki z Chorobami Tarczycy (25-31 maja) koncentrowały się na budowaniu społecznej świadomości tego, jak ważna jest zdrowa tarczyca matki dla poczęcia i prawidłowego rozwoju dziecka, a także dla zdrowia kobiety w czasie ciąży i po porodzie. Nowa odsłona serwisu tarczyca.pl oferuje przystępne, podane w nowoczesnej formie, materiały dotyczące objawów, rodzajów chorób tarczycy oraz sposobów ich leczenia.

Nieprawidłowo funkcjonująca tarczyca może być przyczyną wielu bardzo poważnych problemów ze zdrowiem. Jej sprawność jest nam potrzebna na każdym etapie życia, dlatego tak ważna wydaje się edukacja społeczeństwa na temat m.in. objawów chorób tarczycy, których nie powinno się lekceważyć. Taką funkcję edukacyjną spełnia serwis tarczyca.pl, który w swojej nowej odsłonie stanowi nowoczesne kompendium wiedzy dla pacjentów, a także osób dbających o zdrowie swoje i swojej rodziny. Ciekawy projekt graficzny i czytelny układ treści pomagają użytkownikom w szukaniu informacji na temat wpływu chorób tarczycy na funkcjonowanie organizmu człowieka. Odwiedzający stronę mogą także zrobić test, którego wynik być może skłoni ich do szukania porady lekarskiej, a także zapoznać się ze wskazaniami dietetycznymi w chorobach tarczycy.

Tegoroczna edycja poświęcona była wpływowi funkcjonowania tarczycy na płodność, rozwój płodu, a także zdrowie młodej matki i dziecka. W serwisie edukacyjnym tarczyca.pl można także zapoznać się z informacjami na temat wpływu dysfunkcji tarczycy na organizm dzieci, osób starszych, z chorobami układu sercowo-naczyniowego, z otyłością czy niedoborem jodu. Odwiedzający stronę dowiedzą się także, czym są choroby Hashimoto i Gravesa-Basedowa, jakie są objawy i skutki nadczynności i niedoczynności tarczycy oraz co to jest wole i czy wszystkie guzki tarczycy to groźne nowotwory.

zdjęcie: <a href=”http://www.freepik.com”>Designed by Freepik</a>

Author: Sprawy Zdrowia

Udostępnij ten artykuł

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *